Gündem

Hafta sonu yasakları geri mi geliyor?

Dün yayınlanan 6 Eylül Covid-19 tablosunda 1.578 hasta sayısı ve 53 ölümden sonra hafta sonu yasağı geri mi gelecek?

Koronavirüs salgınından bu yana en yüksek vakaların yaşadığı bu haftalarda hafta sonu yasağının geri döneceği konuşuluyor. Halkın gerekli önlemleri tam anlamıyla almadığı için kış gelmeden devlet tarafından gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Bu önlemler arasında sokağa çıkma yasağı ve park yasakları da konuşuluyor. Özellikle salgının arttığı şehirlerde bu yasakların geleceğine dair söylentiler var.

Sokağa Çıkma Yasağı

Sağlık Bakanı’nın paylaştığı salgının artış gösterdiği başkent Ankara olmak üzere 7 ilde sokağa çıkma yasağı önlemleri planlanıyor. Bu planlar arasında salgının durması için hafta sonu yasağının gelebileceği söyleniyor. Kış gelmeden vaka sayısını azaltmayı planlayan kurul, bir an önce çalışmalara başlayacağını açıkladı.

Park ve piknik alanı yasağı

Alınması gereken önlemlerin konuşulduğu toplantıda, park ve piknik alanlarının yasaklanması, restoranların sadece açık alanlarında servis yapılması gibi önlemler masaya yatırıldı. Özellikle sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadığı için sokaktaki kontrollerin arttırılması da alınacak önlemler arasında bulunuyor. Başkent Ankara başta olmak üzere salgının arttığı 7 ilde bu önlemlerin başlatıldığı aktarıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı