Gündem

Samsun’da 65 Yaş ve Üzerine Yeni Kısıtlama!

Samsun’da 65 yaş ve üzeri vatandaşların için yeni kısıtlama geldi!

Ülke genelinde ilk defa mayıs ayında 65 yaş ve üzerine bazı kısıtlamalar getirilmişti. Şimdi ise Samsun’da 65 yaş ve üzerine toplu taşıma kısıtlamaları getirildi.

Samsun Valiliği tarafından koronavirüs yayılmasını durdurmak amacıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşların toplu taşıma araçları kullanımına dair kısıtlamalar getirildi. Gelen toplu taşıma kısıtlamaları için bu açıklama yapıldı;

“65 yaş üstü vatandaşlarımız için her gün sabah 10:00 ve akşam 20:00 saatleri arasında sokağa çıkabilme kararına ’65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın şehir içi toplu taşıma araçlarına her gün 10:00-15:00 saatleri arasında, fiziksel mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uymaları koşuluyla faydalanabilmelerine, belirtilen saatler dışında faydalanmalarının kısıtlanması’ ibaresi eklenmiştir. Ayrıca 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarındaki banka, noter, kargo gibi iş ve işlemlerinde öncelik tanınmasına, kurulumuzca alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına karar verilmiştir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı