Memur Alımı

Orman Genel Müdürlüğü Daimi İşçi Alımı Yapacak!

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada daimi olarak çeşitli iş kollarında çalışmak üzere işçi alımı yapılacağına dair iş ilanı; İŞKUR ve Orman Genel Müdürlüğü resmi sitesinden yayınlandı. Genel müdürlük tarafından yapılan açıklama ise şöyle:

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere, Greyder Operatörü 171 adet, Dozer Operatörü 56 adet, Ekskavatör Operatörü 41 adet ve İş Makinesi Operatörü 6 adet olmak üzere toplamda 274 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacaktır.”

Yapılan açıklamada adaylarda aranan genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında yayınlanmaktadır. Bu ilanlar 05-09 Ekim 2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecekler.

Adayların gireceği Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının en fazla 4 (dört) katı kadar aday katılabilecek. Sözlü ve Uygulamalı Sınava girecek adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Sınav ile ilgili başvurular ve sonuçların açıklanması da adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacağı da açıklanan bilgiler arasında bulunmaktadır. İşçi alımı yapılacak tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında genel müdürlük tarafından sonlandırılabilecektir.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak; Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımlarına dair yapılan açıklamalar ve genel detayları öğrenmek için aşağıda bulunan linkten genel müdürlüğün resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü İş İlanı ve Genelge İçin Bağlantıya Tıklayınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı