Gündem

Paylaş, pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadı

Paylaş İnsani Yardım Derneği, Covid-19’un ülkemizdeki etkilerine karşın ihtiyaç sahibi ailelere her ay  gıda kolileri ve nakdi yardımlar ile destek oluyor.

Paylaş İnsani Yardım Derneği Başkanı Celalettin İncioğlu,  “Covid-19’un ülkemizdeki etkilerine karşın pandami süreci boyunca Gaziantep ‘te ikamet eden 70’i aşkın ihtiyaç sahibi ailelere her ay  gıda kolileri ve nakdi yardımlar ile destek sağlıyoruz. Bu destekler Ankara ve İstanbul temsilciliklerimizce de düzenli olarak gerçekleştiriliyor. İhtiyaç sahibi ailelerin pandemi dönemini en hafif şekilde atlatmalarına katkı sağlarken ailelere manevi anlamda da yardımcı oluyoruz.” dedi.

Dayanışma kültürümüzde büyük önem taşıyor

İncioğlu, “Covid-19 tüm dünyayı etkilerken ülkemizde bundan nasibini aldı. Devletimiz en iyi şekilde bu sürecin üstesinden geliyor. Bizler de dernek olarak bu süreçte ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyoruz. Böylesi günlerde dayanışma bizim kültürümüzde büyük önem taşıyor. Sadece maddi değil manevi anlamda da insanlara yardımcı olmak gerekiyor. Bunun için de dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Acıların üstesinden hep birlikte geleceğiz

Paylaş İnsani Yardım Derneği Başkanı Celalettin İncioğlu, İzmir’de yaşanan depreme ilişkin ise “Depremde yaşamını yitirenler için büyük üzüntü içerisindeyiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyorum. Allah ülkemizi her türlü afetten korusun. Bu acıların da üstesinden birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte geleceğiz.” şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı